Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Spotkanie z rybakami w CKWS
Nasz Tczew

Spotkanie z rybakami w CKWS

W Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków odbyła się 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Mieszkańcy wzięli udział między innymi w pokazie plecionkarstwa, zajęciach plastycznych dla dzieci oraz w spotkaniu z rybakami, którzy zaprezentowali, jak dawniej reperowano pęknięte sieci.

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa przebiegały pod hasłami „Połączeni dziedzictwem” i „Rzeka, która łączy”. W tczewskich oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego, czyli w Muzeum Wisły i w CKWS, goście mogli wziąć udział w licznych spotkaniach i warsztatach.

W CKWS mieszkańcy mogli podpatrzeć, jak ostatni rybak z Tczewa reperuje sieć. Goście CKWS mogli samodzielnie wypleść grubą linę z kilku cieńszych warkoczy.

Do Muzeum Wisły przyjechali również przedstawiciele Fundacji Szerokie Wody, która dba o to, aby dziedzictwo żeglugowe Wisły nie zaginęło. Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa w placówce można było otrzymać pamiątkową przypinkę oraz zajrzeć do niedostępnych na co dzień magazynów pracowni konserwatorskiej.