Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Mieszkańcy chcą drzew na bulwarze i tężni
Nasz Tczew

Mieszkańcy chcą drzew na bulwarze i tężni

Poznaliśmy wyniki głosowania w najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Łącznie ponad 1300 osób oddało niemal 2500 ważnych głosów. Najstarsza głosująca mieszkanka miała 98 lat, a najmłodsza nie skończyła roku, więc zagłosowała za nią mama. Zaledwie dwa głosy zostały oddane papierowo, a pozostałe poprzez internet.

Pod głosowanie poddanych zostało 16 projektów dużych i 5 małych. Mieszkańcy wytypowali do realizacji 4 duże projekty – mowa o wiacie plenerowej dla biegaczy z parkrunu na bulwarze, o zagospodarowaniu pasa terenu zielonego przylegającego do ul. Grunwaldzkiej na teren rekreacyjny, o tężni solankowej na skwerze z fontanną na Suchostrzygach oraz o przebudowie placu zabaw przy ul. Jurgo, Hanny Hass i Harcerskiej.

Z kolei wszystkie zgłoszone małe projekty będą realizowane. W efekcie powstanie zadrzewienie placu zabaw na Bulwarze Nadwiślańskim, zadrzewienie Niecki Czyżykowskiej, nasadzenie niskich drzewek, krzewów i kompozycji kwiatowych przy ul. Armii Krajowej, rozbudowa placu zabaw przy ul. Spółdzielczej oraz montaż doświetlaczy ścieżek przy garażach na ul. Jedności Narodu. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu miasta.