Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

marsz Rokitki
Nasz Tczew

W Rokitkach upamiętnili ofiary hitleryzmu i stalinizmu

Delegacje szkół podstawowych gminy Tczew uczestniczyły w marszu pamięci – “Pamiętamy o ofiarach hitleryzmu i stalinizmu” jaki odbył się w ramach obchodów 83 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, także by uczcić światowy dzień Sybiraka.

Niespełna kilometrowy przemarsz ulicą Tczewską w Rokitkach zakończył się przy obelisku posadowionym przy głównym skrzyżowaniu tej miejscowości. Tu odbył się uroczysty apel zorganizowany przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie. Rolę gospodarza pełnił dyrektor tej placówki Wojciech Czerwiński.

Obok młodzieży i nauczycieli w uroczystości wzięli udział: wicewójt gminy Tczew Tomasz Urbański, przedstawiciele rady powiatu, mieszkańcy Rokitek. Okolicznościowy referat wygłosił historyk Przemysław Zachulski z Muzeum II Wojny Światowej. Młodzież śpiewała i słuchała pieśni patriotyczne, delegacje złożyły pod obeliskiem kwiaty, zapalone znicze. Pomysłodawczynią rokrocznych marszów i uroczystości jest Anna Krykowska nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w ZKiW w Swarożynie.