Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Trwa remont stuletniego wiaduktu

Trwa doraźny remont ponad stuletniego wiaduktu nad torami kolejowymi wzdłuż ulicy 1 Maja. Z powodu prac droga od pobliskiego ronda do ul. Kolejowej jest czasowo nieprzejezdna. Trwający remont to przedsmak znacznie większych inwestycji, które zostały zaplanowane na przyszły rok.

Już wiosną informowaliśmy, że w przyszłym roku ratusz wyremontuje wiadukt w ciągu ulicy Mostowej. Gdy inwestycja ta będzie realizowana, kierowcy będą korzystać z objazdu przede wszystkim poprzez wiadukt w ciągu ul. 1 Maja. Jest to najstarszy drogowy wiadukt, który istnieje już 123 lata. Również i on będzie w przyszłości wymieniony, ale w chwili obecnej ratusz zdecydował się na jego doraźny remont. Od kilku dni trwa naprawa m.in. dylatacji, czyli miejsca złączenia wiaduktu z drogą oraz cząstkowa naprawa zniszczonych nawierzchni chodników. balustrad, ogrodzeń i wpustów deszczowych. Z wiaduktu mogą korzystać wyłącznie piesi. Mirosław Pobłocki opowiedział o inwestycji w programie „Pytania do prezydenta”.

Gdy wiadukt w ciągu ulicy 1 Maja zostanie wyremontowany, przyjdzie pora na generalny remont lub wymianę wiaduktu na ul. Mostowej oraz na wymianę mostku nad Kanałem Młyńskim w ciągu ul. Łąkowej. Wszystko po to, by zapewnić alternatywne skomunikowanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej z centrum miasta. W drugiej kolejności ratusz wyremontuje lub wymieni wiadukt w ciągu ul. Mostowej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 07:35 – Podwieczorek przy Mikrofonie 2014

  Z archiwum TV TeTka. Koncert z udziałem tczewskich muzycznych talentów

 • 09:05 – In Memoriam 2019. Nocny Pociąg i Frantówka

  Koncert zespołów Nocny Pociąg i Frantówka w ramach XVIII In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego (24 sierpnia 2019)

 • 09:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 09:40 – Off Jazz Festival 2007

  Z naszego archiwum. Koncert zespołu Zbigniew Wrombel Quartet w Centrum Kultury i Sztuki

 • 11:25 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 12:35 – Magicznie i filmowo

  Z naszego archiwum. Koncert Orkiestry Kameralnej Progress i akordeonisty Pawła Nowaka na dziedzińcu Fabryki Sztuk (sierpień 2014)

 • 14:00 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM