Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Listopadowa sesja rady miasta

Listopadowa sesja rady miasta przyniosła decyzje dotyczące cmentarza komunalnego. Zostanie on powiększony, a od nowego roku nekropolia będzie miała nowego zarządcę – tczewski Zakład Usług Komunalnych.

Obrady trzydziestej szóstej sesji rady miasta obecnej kadencji rozpoczęły się od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie fotograficznym “Cztery pory roku w Tczewie”. Prezydent Mirosław Pobłocki zaprezentował przy okazji kalendarz na 2018 rok, w którym znalazły się zdjęcia zgłoszone do konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Snochowska, drugie Roman Chudzik, a trzecie Jacek Cherek. Ponadto pięciu autorów zdjęć wyróżniono.
Następnie prezydent Tczewa przedstawił sprawozdanie z działalności w minionym miesiącu, mówił także o planach na przyszłość. W tej części sesji radni Zbigniew Urban i Tomasz Tobiański zadawali prezydentowi pytania.

Rada zapoznała się z raportem z wykonania Programu Ochrony Środowiska dla naszego miasta za lata 2015-16. Na listopadowej sesji wyjątkowo dużo było uchwał. Większość z nich to formalno-prawne akty wynikające z dostosowania do reformy oświatowej, czyli uchwały dotyczące tczewskich szkół podstawowych. Były również uchwały zatwierdzające programy: prac społecznie użytecznych, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz program współpracy miasta z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.
Tczewscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie rozszerzenia cmentarza komunalnego w Tczewie. Jednocześnie uchwalono nowy statut Zakładu Usług Komunalnych, w którym wprowadzono nowe zadania związane z administrowaniem cmentarza przy ulicy Rokickiej od 1 stycznia 2018 r. O zakresie zmian dotyczących komunalnej nekropolii będzie w jednym z najbliższych magazynów Nasz Tczew. W części sesji poświęconej zgłaszaniu interpelacji i wniosków Józef Ziółkowski poruszył problem zanieczyszczania powietrza na osiedlu Staszica.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 - Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 - Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM