Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wąski chodnik
Nasz Tczew

Likwidują zwężenie na Gdańskiej

Zasadnicze prace przy przebudowie odcinka ulicy Gdańskiej wraz ze skrzyżowaniem przy kościele świętego Józefa zostały zakończone. Kończą się dodatkowe prace brukarskie, dzięki którym niwelowane jest zwężenie chodnika przy kilku punktach handlowych. Procedury odbiorowe opóźniły się z powodu niedostarczenia na czas przez producenta masztów oświetleniowych.

Mieszkańcy Tczewa zauważyli, że po tegorocznej przebudowie odcinka ulicy Gdańskiej mogą być miejsca, które sprawią problemy w poruszaniu się pieszym i kierowcom.

Pojawiły się pytania o zwężenie chodnika, gdzie będzie konieczność mijania się pieszych, a zwłaszcza wózków z dziećmi czy osób w wózkach inwalidzkich. Nasi widzowie mieli także obawy co do miejsc parkingowych przy wysepce w osi jezdni. Uważali, że kierowcy będa mieli problemy z zaparkowaniem czy wyjazdem z tych miejsc.

Aktualnie prowadzone są prace na kontrowersyjnym, zawężonym odcinku chodnika. Dotyczą przebudowy wejść do punktów handlowych. Jakie będą w tym miejscu zmiany i czy cała inwestycja została zakończona powiedział nam kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.