Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sukces petycji w sprawie szaletu na bulwarze
Nasz Tczew

Sukces petycji w sprawie szaletu na bulwarze

Petycja skierowana do prezydenta Tczewa w sprawie budowy całorocznego szaletu miejskiego na bulwarze odniosła sukces. W maju włodarz uważał, że zadanie będzie trudne do zrealizowania w tym roku, jednak w wyniku oszczędności już wkrótce Zakład Usług Komunalnych zakupi i zamontuje nową toaletę publiczną.

Tczewski ZUK poinformował nas, że już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na zakup szaletu miejskiego, który będzie umiejscowiony w pobliżu dużego placu zabaw na Bulwarze nad Wisłą. W maju w programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki mówił, że pomysł na nowy szalet miejski jest ciekawy, jednak w tym roku zabraknie na niego środków. W nowym odcinku programu włodarz wyjaśnił, dlaczego inwestycja rozpocznie się jednak jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że pomysł na szalet miejski na bulwarze to efekt m.in. petycji zorganizowanej wiosną tego roku zarówno w formie internetowej jak i papierowej. Łącznie kilkuset mieszkańców poparło inicjatywę zapoczątkowaną przez lokalnych przedsiębiorców. Inicjatorka petycji wymienia powody, dla których na bulwarze potrzebny jest całoroczny szalet publiczny.

Brak toalety publicznej był uciążliwy dla lokalnych przedsiębiorców. Latem tego roku po nagłośnieniu petycji na bulwarze pojawiło się kilka przenośnych toalet. Inicjatorka akcji cieszy się, że ostatecznie władze miasta zdecydowały o zakupie całorocznego szaletu.