Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

W CKiS zaśpiewali dla Beaty

Cztery zespoły wokalne zaśpiewały w koncercie charytatywnym na rzecz Beaty Czaplewskiej zatytułowanym “Wiara czyni Cuda”. To wzruszające muzyczne widowisko przygotowała Karolina Kornas.

Od kilku miesięcy nasza lokalna społeczność jednoczy się, by pomóc walczącej z nowotworem Beacie Czaplewskiej. Jej zawodem i pasją jest fotografia – artystyczna, sportowa czy okolicznościowa. Odbyło się już kilka imprez charytatywnych wspierających Beatę – meetingi czy zawody sportowe, koncerty szkolne, parafialne.
Koncert z udziałem zespołów wokalnych jakie prowadzi i zaproszonych gości, muzyków postanowiła również zorganizować Karolina Kornas.

Sala była wypełniona. Zanim widzów porwała pełna optymizmu muzyka obejrzeli film dokumentalny o beacie, która mówiła o swojej codziennej walce z choroba, ale tez o pasji, marzeniach, o ludziach jacy ją otaczają.

Żeby całe przedsięwzięcie się udało niezbędny był udział zespołu instrumentalistów. Muzycy, którzy akompaniowali zespołom wokalnym to: Piotr i Michał Negowscy, Marcin i Mateusz Krzemińscy, Błażej Kucman i Tomasz Boćkowski.
Gościnnie zaspiewali soliści rapujący ksiądz z pobliskiej parafiii Szymon Ciemiński oraz Małgorzata Kornas. Koncert prowadził Konrad Majewski.

Każdy z zespołów zauroczył publiczność na swój sposób. Rockendrolową energią i witalnością zachwyciły dzieci z Rokitek czyli Rokids.

Najliczniejsza i kolorowa Passionatka jak zwykle wprowadziłe widownię w stan wielkiegi entuzjazmu, wręcz szaleństwa. To zadanie nie jest zbyt trudne, gdy śpiewają takie solistki jak Kalina Kortas.

Finałem koncertu było odspiewianie tytułowego utworu „Wiara czyni cuda” przez wszystkie zespoły z solowym popisem Małgorzaty Kornas

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Wokół nas. Okiem reportera (2)

  Sylwia Leszka testuje i przedstawia produkty oraz usługi lokalnych przedsiębiorstw. W drugim odcinku sprawdziła, jak przebiega dobór ubioru ślubnego nie tylko dla panny młodej.

 • 18:05 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (17 listopada, godz. 14.00)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (12 listopada 2019 r.)

 • 19:45 – Nie ma mowy! Odcinek 23

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (15 listopada 2019)

 • 19:50 – Temat Tygodnia. Uzależnienie od nowych technologii

  Rozmowa o tym czym jest fonoholizm i jak przeciwdziałać uzależnieniom od nowych technologii, mediów społecznościowych. Gośćmi redaktor Aleksandry Hotowy są socjolog Maciej Dębski i Piotr Kaczmarek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie (13 listopada 2019)

 • 20:20 – Jubilaci w Urzędzie Stanu Cywilnego

  Uroczystość rocznicowa tczewskich małżeństw z udziałem prezydenta miasta (6 listopada 2019)

 • 20:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM