Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dla Beaty
Nasz Tczew

W CKiS zaśpiewali dla Beaty

Cztery zespoły wokalne zaśpiewały w koncercie charytatywnym na rzecz Beaty Czaplewskiej zatytułowanym “Wiara czyni Cuda”. To wzruszające muzyczne widowisko przygotowała Karolina Kornas.

Od kilku miesięcy nasza lokalna społeczność jednoczy się, by pomóc walczącej z nowotworem Beacie Czaplewskiej. Jej zawodem i pasją jest fotografia – artystyczna, sportowa czy okolicznościowa. Odbyło się już kilka imprez charytatywnych wspierających Beatę – meetingi czy zawody sportowe, koncerty szkolne, parafialne.
Koncert z udziałem zespołów wokalnych jakie prowadzi i zaproszonych gości, muzyków postanowiła również zorganizować Karolina Kornas.

Sala była wypełniona. Zanim widzów porwała pełna optymizmu muzyka obejrzeli film dokumentalny o beacie, która mówiła o swojej codziennej walce z choroba, ale tez o pasji, marzeniach, o ludziach jacy ją otaczają.

Żeby całe przedsięwzięcie się udało niezbędny był udział zespołu instrumentalistów. Muzycy, którzy akompaniowali zespołom wokalnym to: Piotr i Michał Negowscy, Marcin i Mateusz Krzemińscy, Błażej Kucman i Tomasz Boćkowski.
Gościnnie zaspiewali soliści rapujący ksiądz z pobliskiej parafiii Szymon Ciemiński oraz Małgorzata Kornas. Koncert prowadził Konrad Majewski.

Każdy z zespołów zauroczył publiczność na swój sposób. Rockendrolową energią i witalnością zachwyciły dzieci z Rokitek czyli Rokids.

Najliczniejsza i kolorowa Passionatka jak zwykle wprowadziłe widownię w stan wielkiegi entuzjazmu, wręcz szaleństwa. To zadanie nie jest zbyt trudne, gdy śpiewają takie solistki jak Kalina Kortas.

Finałem koncertu było odspiewianie tytułowego utworu „Wiara czyni cuda” przez wszystkie zespoły z solowym popisem Małgorzaty Kornas