Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Spłonęła hodowla ptaków egzotycznych
Nasz Tczew

Spłonęła hodowla ptaków egzotycznych

Jeden z największych hodowców ptaków egzotycznych w Polsce stracił kilkadziesiąt papug w wyniku pożaru, który wybuchł na tczewskim osiedlu Staszica. Poszkodowana jest również druga rodzina, której spłonął garaż. Władze Tczewa zaangażowały się w pomoc dla pogorzelców, a jedna z radnych stworzyła internetową zbiórkę pieniędzy.

Pożar wybuchł w ubiegłym tygodniu przy ul. Spółdzielczej w centrum osiedla Staszica. Ogień udało się szybko ugasić, ponieważ w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności strażacy w tym samym czasie przebywali na terenie tego osiedla. W wyniku pożaru dwie rodziny utraciły część swojego dobytku. Na jednej z działek ucierpiały budynki gospodarcze w tym część ptaszarni, a na drugiej garaż.

Właściciel ptaszarni Zbigniew Olszewski zajmuje się hodowlą od 20 lat. To nie tylko jego pasja, ale również praca. Tczewianin jest jednym z największych hodowców ptaków egzotycznych w Polsce. Jego ptaszarnia liczyła ponad 300 osobników, przy czym w wyniku pożaru zginęło około 60 najcenniejszych papug, które były źródłem utrzymania hodowcy.

Władze Tczewa szybko zaangażowały się w pomoc dla dwóch poszkodowanych rodzin. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Tczewie Iwona Nitza stworzyła internetową zbiórkę dla pogorzelców. Radna Iwona Nitza apeluje o pomoc sąsiedzką i prosi, aby osoby, które chciałyby przekazać pogorzelcom sprzęt lub narzędzia, wcześniej się z nią skontaktowały. Pozostałych mieszkańców radna prosi o wpłatę dowolnej kwoty poprzez stronę pomagam.pl.