Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus w pelplińskim ratuszu
Nasz Tczew

Koronawirus w pelplińskim ratuszu

U jednego z pracowników Urzędu Miasta i Gminy Pelplin wykryto koronawirusa. W związku z tym w poniedziałek przyjmowanie interesantów zostało zawieszone. Władze gminy proszą mieszkańców o śledzenie komunikatów na stronie internetowej pelplin.pl oraz na Facebooku.

Prezes Szpitali Tczewskich Maciej Bieliński poinformował, że Oddział Rehabilitacyjny wznowił w poniedziałek swoją działalność po tym, jak pojawiły się wyniki testów pracowników wskazujące na brak kolejnych zakażenia koronawirusem. Zarząd placówki podziękował sanepidowi za pomoc.

„Dziękujemy pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie za ogrom wykonanej pracy oraz olbrzymie zaangażowanie w jak najszybszym zakończeniu postępowania epidemiologicznego. Dziękujemy pracownikom Spółki za pomoc w zabezpieczeniu działania Oddziału Rehabilitacyjnego w tym trudnym czasie” – Zarząd Szpitali Tczewskich S.A.

W powiecie tczewskim w ciągu minionego tygodnia przybyło 20 zakażeń. Aż 11 z nich odnotowano w miniony piątek. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim stwierdzono 76 przypadków zakażenia, z czego 43 są aktywne. Sanepid poinformował, że wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej, żadna z nich nie jest hospitalizowana. Dodajmy, że w województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 2100 zachorowań.