Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wiaty autobusowe na celowniku

Wandale niszczą wiaty autobusowe, a koszty ponosi każdy z nas.

Zakład Usług Komunalnych rozpoczął kampanię, która ma uświadomić mieszkańcom Tczewa zakres działań wandali i związanych z tym kosztów, jakie ponosi miasto. Na początek ukazały się zdjęcia i informacje o wiatach na przystankach autobusowych.

Wiaty na przystankach są najczęstszym celem wandali bezsensownie niszczących otoczenie. Wybijane są szyby, wiaty mają także zniszczone zadaszenia, zrywane są rozkłady jazdy autobusów, koszmarne są napisy i malunki, niestety to częsty widok. Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych Przemysława Boleskiego zapytaliśmy o liczbę odnotowanych zniszczeń i związanych z tym interwencji.

Naprawa jednej wiaty przystankowej sporo kosztuje. Tylko wymiana tylnej ściany takiej wiaty to wydatek rzędu od 800 do 1200 zł. Wymiana bocznej ściany kosztuje ok. 500 zł, zaś oczyszczenie wiaty z graffiti kosztuje blisko 200 zł. Jeśli naprawiane są dwie lub więcej wiat w tygodniu to wydatek jest spory, a te pieniądze mogłyby zostać wydane na przykład na remonty chodników.

Dodajmy, że bezmyślne i bezsensowne zniszczenia zabierają służbom miejskim czas. Pracownicy ZUK mają określony harmonogram sprzątania chodników, wywozu śmieci i innych obowiązków. Każda dodatkowa naprawa utrudnia im pracę.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 - Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 18:00 - Msza Święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:30 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 - Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 20:00 - Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 30 czerwca 2020 r.)

 • 20:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM