Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

strefa Swarożyn
Nasz Tczew

Magazynów w Swarożynie będzie coraz więcej

Gmina Tczew pod nadzorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje skrzyżowanie w okolicy węzła Drogi Krajowej numer 22 z Autostradą A1. Otworzy to możliwość rozwoju strefy przemysłowej koło Swarożyna. Centrum logistyczne z halami magazynowymi ma się zwiększyć co najmniej dwukrotnie.

Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak jest dumny z szybkiego rozwoju centrum logistycznego w Swarożynie przy węźle autostrady A1 z droga krajową 22. Inwestycje na terenie gminy oznaczają wpływy do budżetu z tytułu podatków. W okolicy węzła wybudowano już pięć hal magazynowych o dużych powierzchniach, w planach sa kolejne, jednak przełomem może być uruchomienie strefy centrum logistycznego po południowej stronie drogi krajowej 22.

Mowa o udostępnieniu na ten cel nawet 200 hektarów. Ze słów wójta wynika, że inwestorzy już nabyli część tych terenów, a niektórzy z nich są na etapie projektowania i uzyskiwania pozwolenia na budowę. Najpierw trzeba jednak wybudować tu drogę. Gmina rozpoczęła od rozbudowy skrzyżowania, a otrzymała na to zadanie dofinansowanie z trzeciego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Zadanie polega nie tylko na przebudowie skrzyżowania koło stacji paliw. Stąd będzie wyprowadzona droga gminna. Pierwszy obecnie budowany odcinek 145 metrów będzie miał kanały technologiczne, w zakres wchodzi także budowa oświetlenia i infrastruktury przeciwdeszczowej. Wójt uważa, że konieczne będzie w kolejnym etapie wybudowanie tu jeszcze około kilometrowego odcinka drogi.