Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Wotum i absolutorium po debacie

Podczas ostatniej sesji tczewscy radni przeprowadzili obszerną dyskusję na temat raportu o stanie naszego miasta. Uchwalili również absolutorium dla prezydenta Mirosława Pobłockiego za wykonanie budżetu za 2019 r.

W pierwszej części sesji prezydent Mirosław Pobłocki przedstawił sprawozdania z bieżącej działalności władz miasta i urzędu miejskiego. Poinformował o przekazaniu tczewskiemu samorządowi blisko sześciu milionów złotych na inwestycje w ramach rządowej tarczy kryzysowe, podając sugestie radnym na co można te dodatkowe środki finansowe wykorzystać. Następnie kilka sprawozdań przedstawili radni.

Czerwcowa sesja w pewien sposób podsumowuje działania prezydenta i całego samorządu miasta za poprzedni rok. Po raz drugi uchwałom o udzielenie wotum zaufania i absolutorium towarzyszy przygotowanie i omówienie obszernego dokumentu o nazwie Raport o stanie miasta za miniony rok. Dyskusję długą wypowiedzią otworzył radny Łukasz Brządkowski, który zadał prezydentowi kilkanascie pytań, czy zagadnień. Głos zabrali również Tadeusz Dzwonkowski, Gertruda Pierzynowska, Roman Kucharski i gość spoza rady – Ryszard Różycki ze stowarzyszenia Kociewiak. Debatę podsumował prezydent Pobłocki.
Po dysksusji radni głosowali nad wotum zaufania dla prezydenta. 17 głosów było za udzieleniem wotum, pięciu radnych wstrzymało się od głosu – trzech z klubu Tczew Od-nowa oraz dwóch z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Następnie rada zajęła się oceną realizacji budżetu za 2019 rok. Głos zabrała radna Brygida Genca, odczytała opinię w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej, która poinformowała o pozytywnej ocenie realizacji budżetu przez Regionalną Izbę Obrachunkowej.
W imieniu Porozumienia na Plus pozyutywną opinie przedstawił Krzysztof Misiewicz, który wskazał na inwestycję. Krzysztof
W głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta Tczewa rada była jednogłośna – wszyscy byli za. Prezydent podziękował radnym i współpracownikom, podkreślając, że realizacja finansowej polityki miasta to praca zespołowa.

W części sesji poświęconej wnioskom i interpelacjom radni byli bardzo aktywni. Głos zabrali: Gertruda Pierzynowska, Maciej Skiberowski, Józef Cichon, Marcin Kussowski, Iwona Nitza, Piotr Antczak, Tomasz Tobiański, Michał Ciesielski, Brygida Genca i Ryszard Brucki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1798). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 – Kulturalne Pogaduszki

  Goście redaktor Barbary Jackiewicz mówią o imprezach organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki oraz innych działaniach tej placówki (wydanie z 2 lipca 2020)

 • 07:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 08:05 – Jak wykorzystać potencjał Wisły?

  Prelekcja Marka Grzesia, profesora z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, i dyskusja w ramach cyklu spotkań - Zrozumieć gospodarkę wodną naszego kraju - organizowanych przez stowarzyszenie Delta Wisły (26 listopada 2016 r.)

 • 09:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1798). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 10:55 – Sesja Rady Miasta

  PREMIERA! Obrady Rady Miejskiej w Tczewie z 25 lipca 2020 r.

 • 14:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  PREMIERA! Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 18:05 – Off Jazz Festival 2007

  Z naszego archiwum. Koncert zespołu Zbigniew Wrombel Quartet w Centrum Kultury i Sztuki

 • 19:45 – Lato w amfiteatrze

  Z naszego archiwum. Impreza estradowa w amfiteatrze miejskim połączona z wystepami kabaretów zorganizowana przez Tczewskie Centrum Kultury

 • 20:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 20:50 – Kociewiacy mówią, tańczą i śpiewają

  Występy utalentowanych kociewiaków na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (20 listopada 2019)

 • 22:35 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM