Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parking koniec
Nasz Tczew

Nowoczesny parking oddany do użytku

Dwukondygnacyjny parking na węźle transportowym został oddany do użytku i można z niego korzystać. Urząd miasta zrealizował tę inwestycję za blisko trzynaście milionów złotych. Jest to zadanie dofinansowane z funduszu Unii Europejskiej.

Osiem lat temu w Tczewie został oddany do użytku zintegrowany węzeł transportowy. Inwestycję podawano za przykład nowoczesnego rozwiązania komunikacyjnego dla miast średnich i dużych. Jednym z elementów węzła był parking na 250 miejsc. Władze naszego miasta szybko zauważyły, że konieczne jest jego powiększenie.

W bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego parkingu wybudowano nowy obiekt dwukondygnacyjny zamknięty, w którym zmieści się ponad sto osobowych samochodów. Inwestycja kosztowała 13 milionów złotych, ale to zadanie dofinansowane ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach rozbudowy węzłów integracyjnych.

Dwukondygnacyjny obiekt posiada dwa osobne wjazdy z poziomu istniejącego parkingu. ma dwie klatki schodowe i windę, by mogły przemieścić się osoby niepełnosprawne. Za korzystanie z parkingu miasto nie pobiera żadnych opłat.