Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Życie to teatr. XI Przegląd za nami

Miejski Ośrodek pomocy Społecznej po raz jedenasty zorganizował przegląd „Życie to teatr”.

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbył jedenasty Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”. Spektakle zaprezentowały grupy z jedenastu placówek.

Przegląd Twórczości „Życie to teatr” to spotkanie grup skupiających niepełnosprawnych aktorów. W tym roku przyjechali ze Starogardu Gdańskiego, Gdyni, Kartuz, Kolnika, Narków, Kończewic, były także grupy z Tczewa. Przyjechali z ośrodków wsparcia, ośrodków adaptacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej.

Gabriela Brządkowska organizująca imprezę z ramienia tczewskiego MOPS mówiła, że przegląd osobom borykającym się z różnymi ograniczeniami daje możliwość zaprezentowania swoich talentów i przełamuje stereotypy. Przegląd wpisany jest w szereg imprez uświetniających Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, jest przed wszystkim jest formą aktywizacji osób niepełnosprawnych poprzez sztukę.

Gościnie swoimi występami muzycznymi imprezę uświetnili Paulina Brzózka, Małgorzata Augustyniak, Dariusz Graliński i zespół Kameleon.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 07:45 - Jak zaistnieć w sporcie

  Spotkanie młodzieży z Arkadiuszem Gardzielewskim - maratończykiem i Mistrzem Polski w biegach na długich dystansach, wychowankiem Sambora Tczew (2015)

 • 08:30 - Spotkanie z Anetą Lewińską

  Promocja książki prof. Anety Lewińskiej w ramach Tygodnia Kociewskiego XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (18 listopada 2019)

 • 09:05 - Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r - powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (30. stycznia 2016)

 • 09:20 - Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Redaktor Barbara Jackiewicz rozmawia z Krystianem Ostrowskim, autorem książki: School sucks

 • 09:50 - Zjazd Akordeonistów 2014

  Z naszego archiwum. Koncert studentów muzycznej akademii - część gali finałowej kilkudniowej imprezy organizoawanej przez Fundację dla Tczewa

 • 10:55 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 12:45 - Irena Sendlerowa patronką szkoły w Małej Słońcy

  Uroczystość nadania imienia szkole podstawowej w Małej Słońcy z udziałem Janiny Zgrzembskiej, córki patronki placówki Ireny Sendlerowej (8 listopada 2018)

 • 14:05 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM