Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Życie to teatr
Nasz Tczew

Życie to teatr. XI Przegląd za nami

Miejski Ośrodek pomocy Społecznej po raz jedenasty zorganizował przegląd „Życie to teatr”.

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbył jedenasty Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”. Spektakle zaprezentowały grupy z jedenastu placówek.

Przegląd Twórczości „Życie to teatr” to spotkanie grup skupiających niepełnosprawnych aktorów. W tym roku przyjechali ze Starogardu Gdańskiego, Gdyni, Kartuz, Kolnika, Narków, Kończewic, były także grupy z Tczewa. Przyjechali z ośrodków wsparcia, ośrodków adaptacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej.

Gabriela Brządkowska organizująca imprezę z ramienia tczewskiego MOPS mówiła, że przegląd osobom borykającym się z różnymi ograniczeniami daje możliwość zaprezentowania swoich talentów i przełamuje stereotypy. Przegląd wpisany jest w szereg imprez uświetniających Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, jest przed wszystkim jest formą aktywizacji osób niepełnosprawnych poprzez sztukę.

Gościnie swoimi występami muzycznymi imprezę uświetnili Paulina Brzózka, Małgorzata Augustyniak, Dariusz Graliński i zespół Kameleon.