Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Zaczynają przebudowę mostu

W czwartek 23 lipca rozpocznie się przebudowa mostu nad Kanałem Młyńskim, co oznacza zamknięcie przejazdu srogą z osiedla Staszica na Stare i Nowe Miasto.

W ramach budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, ale również z konieczności utrzymania ruchu kołowego na drodze łączącej osiedle Staszica ze Starym i Nowym Miastem, władze Tczewa zdecydowały o przebudowie mostu drogowego nad Kanałem Młyńskim. Inwestycja rozpocznie się w najbliższy czwartek, a oznacza spore utrudnienia – bo na blisko pięć miesięcy zamknięty będzie przejazd z ulicy Łąkowej na Czatkowską.

Wiślana Trasa Rowerowa jest częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. WTR z założenia to szlak wzdłuż Wisły po obu jej stronach od źródła do ujścia. Zadania realizują poszczególne gminy.

Miasto Tczew swoją część WTR-ki realizowało dotąd w dwóch etapach. Tegoroczny etap jest najkrótszy, ale będzie uciążliwy, bo zakłada przebudowę mostu drogowego nad Kanałem Młyńskim, za którym droga rowerowa połączy się z budowaną w ubiegłym roku. Most jest w fatalnym stanie technicznym. Jego przebudowa jest niezbędna. Nie jest dużym obiektem, ale ma spore znaczenie w układzie komunikacyjnym.

Oprócz nowego mostu zostanie wybudowany nowy odcinek ścieżki rowerowej w ulicy Łąkowej, do skrzyżowania z ulicą Kolejową i wjazdu na wiadukt. Miasto wyda na tegoroczne zadanie niespełna trzy i pół miliona złotych, ale większą część tej kwoty odzyska dzięki dofinansowaniu unijnemu. Marcina Górnego, kierownika Miejskiego Zarządu Dróg, reprezentującego inwestora, zapytaliśmy kiedy rozpoczną się prace i jak zorganizowany będzie ruch podczas realizacji zadania.

Zamknięcie ruchu kołowego przez most nad kanałem młyńskim na granicy ulic Łąkowej i Czatkowskiej planowane jest na czwartek 23 lipca.
Zadanie wykonywać będzie firma Roka ze Starogardu Gdańskiego, która wybudowała już w Tczewie most na Wiślanej Trasie Rowerowej nad strugą Subkowską i kilka lat wcześniej most nad Kanałem Młyńskim na Zatorzu.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1814). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:35 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 17:45 – Magicznie i filmowo

  Z naszego archiwum. Koncert Orkiestry Kameralnej Progress i akordeonisty Pawła Nowaka na dziedzińcu Fabryki Sztuk (sierpień 2014)

 • 19:05 – In Memoriam 2019. Torpeda i Frantówka

  Koncert zespołów: Torpeda i Frantówka w ramach Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego (26 sierpnia 2019)

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1814). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:35 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 19:45 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5 września 2015 r.

 • 21:05 – Teatr Rodzica

  Z naszego archiwum. Czerwony Kapturek w wykonaniu rodziców dzieci z Przedszkola nr 8 w Tczewie (czerwiec 2015)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - magazyn wiadomości lokalnych, także kulturalnych i sportowych (1814). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:35 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro

 • 21:45 – Koncert gitarowo-fortepianowy

  Występ Bartosza Paprota i Ewy Sarwińskiej zorganizowany w ramach cyklu Ogrody Sztuk przez Tczewskie Towarzystwo Kulturalne Brama (2016)

 • 22:35 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM