Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

park miejski Fabryka Sztuk
Nasz Tczew

Warsztaty plastyczne, wystawa i gra terenowa

Fabryka Sztuk zaprosiła dzieci na warsztaty plastyczne oraz całe rodziny do udziału w miejskiej grze terenowej. Tematem przewodnim przygotowanych atrakcji był tczewski Park Miejski w kontekście międzynarodowego dnia różnorodności biologicznej.

W miniony weekend, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, można było wzić udział w terenowej grze miejskiej, dzięki której uczestnicy poznali historię i osobliwości tczewskiego Parku Miejskiego. Pierwszy punkt gry polegał na obejrzeniu plenerowej wystawy „Nasze miasto – twój Park”, znajdującej się w parku Mikołaja Kopernika. Następne zadania były już zlokalizowane w Parku Miejskim sąsiadującym z Fabryką Sztuk. Udało nam się porozmawiać z uczestnikami miejskiej gry.


Gra terenowa to nie jedyna atrakcja przygotowana przez Fabrykę Sztuk. Dzieci też miały do wykonania coś związanego tematycznie z parkiem i przyrodą.

Pogoda ostatnio bywa kapryśna, tym razem dopisała. W warsztatach uczestniczyły dzieci nie tylko z Tczewa, pojawili się także goście z Trójmiasta. Promowanie różnorodności biologicznej i pokazywanie atutów naszego Parku Miejskiego to pomysł nie tylko na miniony weekend. Do parku na przyrodnicze spacery wyruszą niebawem uczniowie tczewskich szkół i przedszkoli.