Sambor młodzicy
Nasz Tczew Sport

Młodzicy tczewskiego Sambora w krajowej elicie

Młodzicy Sambora zajęli drugie miejsce w turnieju 1/8 Finału ZPRP Pucharu Polski, jaki odbył się w miniony weekend w Kielcach. Młodzi piłkarze ręczni z Tczewa awansowali dzięki temu do grona najlepszych ośmiu zespołów w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Trzydniowe zawody samborzanie rozpoczęli od zwycięstwa 30:28 nad Spartą Oborniki Wielkopolskie. To było emocjonujące i bardzo zacięte spotkanie. W sobotę Sambor doznał porażki 24:29 z gospodarzami i faworytami – zespołem Vive I Kielce. W niedzielę podopieczni Tomasza Śmiełowskiego stoczyli kolejny trudny mecz. Po pierwszej połowie przegrywali z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 13:15. W drugiej odsłonie zagrali znakomicie, zwłaszcza w końcowych dziesięciu minutach i wygrali 28:24.

Pierwsze miejsce w turnieju z kompletem punktów zdobyło Vive Kielce. Premiowane awansem do turnieju półfinałowego drugie miejsce zajęli tczewianie.

Kolejne trzydniowe zawody Sambor rozegra w Płocku, gdzie obok gospodarzy Wisły zmierzy się z Agrykolą Warszawa i Moto Jelcz Oława. Stawką tego turnieju będzie awans dwóch drużyn do “Final Four” mistrzostw Polski młodzików.