Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dworzec remont
Nasz Tczew

Remont dworca PKP na ostatniej prostej

Wykonawca przebudowy tczewskiego dworca PKP udostępnił podróżnym hol główny. Niebawem znikną kontenery, w których mieściły się kasy tymczasowe. Bilety można już kupować w wyremontowanym obiekcie. Przebudowa dworca dobiega końca, inwestycja zostanie zakończona latem.

Prace na dworcu PKP w Tczewie rozpoczęły się w sierpniu 2019 r. Trwają blisko dwa lata, ale są realizowane w sposób zapewniający ciągłość obsługi pasażerów. Zadanie wykonywane jest zgodnie z harmonogramem. Dowodem na to, że przebudowa dobiega końca jest likwidacja „dworca tymczasowego”, czyli kontenerów wyposażonych między innymi w kasy biletowe.

Obiekt wyposażony jest w nowoczesne systemy, dzięki którym zapewnione będzie bezpieczeństwo i komfort podróżnych oraz użytkowników budynku.

Przypomnijmy, że w zakresie przebudowy jest kompleksowy remont obiektu głównego dworca, ale również utworzenie nowego ciągu pieszegu dla podróżnych z poziomu minus jeden. Mowa o nowym wejściu do holu głównego i na kładkę nad torami od strony placu z lokomotywą. Przemieszczanie się będzie łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych oraz podróżujących z wózkami dziecięcymi czy osób starszych.