Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nagroda i aleja dębów na 50-lecie TMZT
Nasz Tczew

Nagroda i aleja dębów na 50-lecie TMZT

Władze Tczewa uhonorowały Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej nagrodą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Z okazji 50-lecia Towarzystwa miasto zasadziło również 50 dębów na osiedlu Bajkowym.

W tym roku władze Tczewa postanowiły przekazać nagrodę za działalność w dziedzinie kultury Towarzystwu Miłośników Ziemi Tczewskiej, które w ubiegłym roku obchodziło 50-te urodziny.

W ubiegłym roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprezentowało swój dorobek w ramach plenerowej wystawy, która znajdowała się przy dworcu kolejowym. Z kolei jesienią ubiegłego roku z okazji jubileuszu Towarzystwa miasto ufundowało aleję dębową przy stawie na os. Bajkowym. Organizacja obchodziła swoje 50-lecie, dlatego dębów posadzono dokładnie 50. Prezes Towarzystwa, który na co dzień zajmuje się zielenią miejską, informuje, że większość nowych dębów przyjęła się.

Prezes Towarzystwa dodaje, że aleja dębów stanowi kontynuację działań wcześniej istniejących organizacji. Mowa o Towarzystwie Upiększania Miasta na czele z Willym Muscate oraz o Towarzystwie Miłośników Miasta Tczewa. Nowa aleja dębów sąsiaduje z aleją grabów posadzoną 10 lat temu przez firmę Eaton.