Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zapłać za grób nim będzie zlikwidowany
Nasz Tczew

Zapłać za grób nim będzie zlikwidowany

Zakład Usług Komunalnych zarządzający tczewskim Cmentarzem Komunalnym przypomina o konieczności przedłużenia po 20 latach opłaty za użytkowanie grobu ziemnego. ZUK ostrzega, że w lutym przystąpi do likwidacji nieopłaconych grobów.

Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Rokickiej istnieje ponad 5000 grobów, spośród których nawet 10% nie jest opłaconych. Koszt opłaty uiszczanej raz na dwadzieścia lat wynosi od niecałych 400 do ponad 600 zł, w zależności od rodzaju grobu. Niestety nie wszyscy krewni zmarłych osób pamiętają o uregulowaniu tych należności, stąd apel zarządcy cmentarza, czyli Zakładu Usług Komunalnych.

W lutym Zakład Usług Komunalnych dokona komisyjnej likwidacji grobów, które nie zostały opłacone. Miejsca te będą przeznaczone do nowych pochówków. Zlikwidowane nagrobki będą przez sześć miesięcy przechowywane na zapleczu cmentarza. Po tym okresie zostaną zutylizowane.

Z uwagi na kończące się miejsce na nowe groby w ubiegłym roku władze miasta postanowiły powiększyć nekropolię. Mimo zapowiedzi, że pierwsze pochówki w nowej części cmentarza zostaną wykonane pod koniec ubiegłego roku, do tego nie doszło. Jednym z powodów okazał się spór sądowy. Po powiększeniu cmentarza jego tak zwana strefa izolacyjna objęła sąsiadującą działkę prywatną.

Dodajmy, że na Cmentarzu Komunalnym wciąż trwają prace wykończeniowe wewnątrz kaplicy, w której odprawiane są nabożeństwa pogrzebowe.