Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

25 procent tczewian zaszczepionych
Nasz Tczew

25 procent tczewian zaszczepionych

Rząd uruchomił w internecie specjalny link, pod którym można sprawdzić statystyki szczepień przeciwko chorobie COVID-19. W przypadku powiatu tczewskiego najlepiej radzi sobie miasto Tczew oraz gmina wiejska Tczew. W mieście zaszczepionych pełną dawką zostało już ponad 25 procent tczewian, z kolei w gminie wiejskiej około 20 procent.

W dalszej kolejności są gminy Subkowy, Pelplin i Gniew, gdzie zaszczepiło się od 18 do niemal 20 procent mieszkańców. Najsłabszy wynik odnotowała gmina Morzeszczyn, gdzie do szczepień przystąpiło jedynie 15 procent mieszkańców. Dla porównania – w Gdańsku zaszczepiło się już 38 procent mieszkańców, w Starogardzie Gdańskim 24 procent, a w Malborku 27.

Łącznie od początku pandemii już ponad 10 tysięcy osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego. W ciągu ostatnich kilkunastu dni sanepid wykrył tylko pojedyncze nowe przypadki. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej odnotowano w piątek 11 czerwca – konkretnie cztery. Dobra wiadomość jest taka, że od 25 maja w powiecie tczewskim nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego koronawirusem. Łącznie do tej pory w powiecie tczewskim zmarło z powodu COVID-19 250 osób.