Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

katolik jubileusz
Nasz Tczew

25 urodziny tczewskiego Katolika

25 lat temu utworzono w Tczewie Uniwersyteckie Liceum Katolickie. Placówkę poszerzono o gimnazjum, a po reformie w szkołę podstawową. Z okazji jubileuszu odbyła się okolicznościowa msza święta oraz uroczysta gala w Centrum Kultury i Sztuki.

W 1999 roku powstało Katolickie Liceum Ogólnokształcące przy parafii podwyższenia krzyża świętego. Akt założycielski podpisał ówczesny biskup diecezji pelplińskiej Jan Bernard Szlaga, który powierzył prowadzenie nadzoru nad placówką księdzu prałatowi Piotrowi Wysdze.

Ksiądz prałat dziś mówi, że kluczową, najważniejszą decyzją było znalezienie dyrektora szkoły – wybór padł na młodego wikarego Krzysztofa Niemczyka. Pod wodzą wielce zaangażowanego, pracowitego, odważnego i pokonującego wszelkie bariery księdza Niemczyka szkoła zyskała gwarancję edukacyjnej wysokiej jakości i bardzo się rozwinęła. Jest dyrektorem placówki od początku jej istnienia do dziś.

Jak jubileusz to oczywiście życzenia, ale też wspomnienia, wyróżnienia w dowód uznania i prezenty. Przemawiało wielu gości, o szczególnym charakterze szkoły mówił biskup diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna.

25-te urodziny Katolika to nie tylko przemówienia i prezenty. Goście otrzymali okolicznościową publikację, podczas gali obejrzeli film dokumentalny. Największe wrażenie zrobił na wszystkich program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów zespołu szkół we współpracy z zaprzyjaźnionymi muzykami.