Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

aleja Karczykowksiego
Nasz Tczew

Aleja Karczykowskiego na osiedlu Zatorze?

Mieszkaniec osiedla Zatorze chciałby, aby planowany nowy ciąg pieszo-rowerowy przy Kanale Młyńskim został nazwany na cześć urodzonego w Tczewie tenora Ryszarda Karczykowskiego. Wniosek został skierowany do rozpatrzenia przez Radę Miejską.

Wiosną informowaliśmy o pomyśle Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, aby okazały, wiekowy dąb na osiedlu Zatorze stał się pomnikiem przyrody oraz został nazwany Ryszardem, na cześć urodzonego na tym osiedlu znanego tenora Ryszarda Karczykowskiego. Drzewo w najbliższym czasie nie zostanie pomnikiem przyrody ze względu na jego stan zdrowia, jednak pomysł uhonorowania znanego tenora powrócił. Jeden z mieszkańców Zatorza chciałby, aby ciąg pieszo-rowerowy, który zostanie wkrótce wybudowany przy Kanale Młyńskim, został nazwany aleją profesora Ryszarda Karczykowskiego.

Profesor Ryszard Karczykowski urodził się w 1942 roku w Tczewie i spędził dzieciństwo w kamienicy na osiedlu Zatorze przy ul. Kruczej 18. Dziś tenor ma 79 lat. W Tczewie nadal mieszkają osoby, które pamiętają, jak Karczykowski śpiewał w swoim rodzinnym domu.

W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki stwierdził, że traktowanie planowanego ciągu pieszo-rowerowego jako alei jest działaniem na wyrost.
Jan Koitka był do niedawna członkiem tczewskiego Komitetu Rewitalizacji. Mieszkaniec chwali proces upiększania osiedla Zatorze.