Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

stadion trybuna
Nasz Tczew

Nowa trybuna na stadionie prawie gotowa

Jesienią sportowcy będą mogli korzystać ze stadionu miejskiego imienia Alfonsa Guzińskiego przy ulicy Bałdowskiej. W ramach drugiego etapu przebudowy tego lekkoatletyczno-piłkarskiego obiektu firma Gardenia ma za zadanie wybudować: trybunę, parking, budynek socjalny i ogrodzenie.

W ubiegłym roku został zakończony pierwszy etap przebudowy stadionu miejskiego przy ulicy Bałdowskiej. Wybudowano infrastrukturę sportową – bieżnię lekkoatletyczną, rzutnie i rozbiegi do konkurencji technicznych. Obiekt otrzymał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oprócz tego wybudowano pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z trawiasta murawą i systemem nawadniającym. To jednak dopiero połowa drogi, żeby stadion był kompletny.

W ramach drugiego etapu stadion zostanie uzupełniony w infrastrukturę socjalną – budynek zaplecza, parking, ciągi dla pieszych i trybunę, będzie także nowe ogrodzenie. Ważnymi elementami obiektu są systemy instalacyjne – stadion zyskał nowe oświetlenie, żeby można było po zmroku trenować. Jest też system nagłośnienia i monitoringu. W ostatnich kilku tygodniach wykonawca skoncentrował się na budowie trybuny. O to jak przebiegają prace zapytaliśmy kierownika budowy Marcina Skawińskiego.

Koszt drugiego etapu przebudowy stadionu wynosi 2 miliony 400 tysięcy złotych. Urząd miejski ubiega się o blisko 900 tysięcy dofinansowania na realizację tegorocznej inwestycji w ramach programu “Sportowa Polska” prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Termin zakończenia zadania to koniec października tego roku.