Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

stoczniowców
Nasz Tczew

Będą inwestycje na osiedlu Staszica

W projekcie budżetu znalazły się dwie drogowe inwestycje, jakie władze Tczewa zamierzają zrealizować w przyszłym roku na osiedlu Staszica. To pierwszy etap przebudowy ulicy Stoczniowców oraz ciąg pieszo jezdny w ulicy Retmańskiej do mostu na Kanale Młyńskim na osiedlu Zatorze.

Ulica Stoczniowców to jedna z najdłuższych i najgorszych pod względem stanu technicznego dróg osiedla Staszica. Problemem jest nie tylko fatalna nawierzchnia, dziury, a nawet wystające elementy stalowego uzbrojenia. Mieszkańcy tej ulicy skarżą się, że są notorycznie zalewani, co oznacza, że kanalizacja deszczowa w ulicy Stoczniowców jest niesprawna. Nawierzchnia ciągu pieszego w tej ulicy jest albo bardzo nierówna albo chodnika po prostu nie ma..

W 2021 roku ma być zrealizowany pierwszy etap czyli od skrzyżowania z ulicą Pionierów do ulicy Okrętowej, w roku 2022 przebudowana miałby być część druga – do skrzyżowania z ulicą Pionierów.

Z tego połączenia, skrótu od osiedla Zatorze do ulicy Czatkwoskiej korzystać będa mogli nie tylko mieszkańcy osiedla Staszica, zapewne tędy rowerem czy pieszo będą poruszać się pracownicy firm zlokalizowanych w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej.