Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Będą nowe przystanki przy ul. Malinowskiej
Nasz Tczew

Będą nowe przystanki przy Malinowskiej

Rada Miejska w Tczewie zdecydowała, że w ciągu ulicy Malinowskiej na wysokości najnowszej hali firmy Flex powstanie zupełnie nowa para przystanków autobusowych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, do której należy ten odcinek ulicy Malinowskiej, nie jest jeszcze w stanie określić terminu budowy nowych przystanków.

Pierwsza hala Flexa powstała w 2000 roku, druga została otwarta dwa lata później, trzecia w 2015 roku, a czwarta na początku tego roku. Z biegiem lat powierzchnia zajmowana przez spółkę znacznie się powiększyła przez co jednocześnie zwiększyła się odległość, jaką pracownicy muszą pokonać między przystankami autobusowymi, a zakładem. Dawniej pracownicy korzystali z pary przystanków na wysokości pierwszej hali Flexa, ale po wybudowaniu najnowszej, czwartej hali, wielu z nich korzysta z przystanków na wysokości ogrodów działkowych Malinowo. Odcinek do pokonania nie jest jednak mały, bo wynosi pół kilometra, w związku z czym zaistniała potrzeba stworzenia zupełnie nowej pary przystanków naprzeciwko czwartej hali. Firma Flex zwróciła się z taką prośbą do władz Tczewa. Na ostatniej sesji radni zaakceptowali wniosek spółki i zmienili uchwałę dotyczącą określenia przystanków komunikacyjnych.

Dyrektor Rozwoju Biznesu Flex w Tczewie dziękuje władzom miasta za spełnienie prośby pracowników. „Cieszymy się i dziękujemy, że Rada Miejska w Tczewie przychyliła się do naszego wniosku o umieszczenie nowych przystanków autobusowych przy ulicy Malinowskiej. Inicjatywa tego przedsięwzięcia wyszła od naszych pracowników z czwartego budynku, najbardziej oddalonego od istniejących dziś przystanków. Pracuje tam ok. 300 osób. Część z nich codziennie korzysta z transportu miejskiego. Obecnie dystans, jaki muszą pokonać od przystanku do pracy, wynosi ok. 500 metrów. Powstanie nowych przystanków pozwoli zaoszczędzić im czas przybycia do firmy i uniknąć spóźnień na autobusy powrotne” – Stanisław Motylski, Dyrektor Rozwoju Biznesu Flex w Tczewie.

Za ulicę Malinowską na wysokości wszystkich czterech hal Flexa nie odpowiada miasto, a Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. To właśnie ona przystąpiła do wykonania dokumentacji projektowej. Spółka twierdzi, że napotkała na przeszkody. „Niestety w trakcie procedowania dokumentacji projektowej spotkaliśmy się ze sprzeciwem starosty tczewskiego, który nie przyjął w projekcie formy wybudowania przystanku, tym samym spółka zmuszona jest do odłożenia wykonania wyżej wymienionego zadania. Niezależnie od powyższego Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podejmie dalsze czynności mające na celu uzyskanie niezbędnych zgód administracyjnych i w niedalekiej przyszłości wybudowania przystanku” – Monika Fabich, Główny Specjalista ds. Marketingu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Starostwo odpowiada, że w przypadku budowy nowych przystanków przy ul. Malinowskiej starosta tczewski nie wniósł sprzeciwu, lecz w drodze postanowienia zwrócił się do inwestora o usunięcie nieprawidłowości w złożonym wniosku. Zapis w planie zagospodarowania przestrzennego miasta Tczewa mówi o konieczności usytuowania przy ul. Malinowskiej przystanków autobusowych w zatokach. Projekt inwestora nie zakładał ich budowy, przez co nie był zgodny z miejscowym planem. Starostwo informuje, że aktualnie nowy wniosek uwzględniający wspomniane uwagi jest analizowany przez urzędników.