Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

szatnie stadion
Nasz Tczew

Będą nowe szatnie na miejskim stadionie

Na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej uchwalono korektę budżetu, dzięki której zabezpieczono kwotę na zakup szatni na stadionie miejskim przy ulicy Bałdowskiej. Nowy obiekt modułowy jest konieczny, żeby spełnić wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej na poziomie ekstraligi kobiet, w której występują będą piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew.

Dotychczas przez dwa sezony zespół Pogoni Dekpolu Tczew rozgrywał swoje domowe mecze orlen ekstraklasy kobiet na stadionie imienia jana Stachowiaka przy ulicy Elżbiety. Obiekt ten był warunkowo dopuszczany do rozgrywek. Przed kolejnym sezonem okazało się, że zarówno stadion na osiedlu Zatorze, jak i stadion miejski imienia Alfonsa Guzińskiego przy ulicy Bałdowskiej nie spełniają wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej i nie otrzymają Tczewski zespół zajął w niedawno zakończonym sezonie ósme miejsce. To najlepszy wynik w historii klubu, który z powodu braku obiektu spełniającego wymogi stanął w bardzo trudnej sytuacji.


Stadion przy ulicy bałdowskiej był kompleksowo modernizowany 3 lata temu, ale nie zwiększono przy okazji bazy szatniowo-gospodarczej. Jest ona zbyt mała. Szatnie zostały wyremontowane, ale są niewielkie. Dlatego konieczna i potrzebna była inwestycja, zapewniająca odpowiedniej wielkości szatnie i uzyskanie koncesji na grę w ekstraklasie zespołowi Pogoni. Zarządcą obiektu jest spółka Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. O inwestycji mówi prezes TCSiR Piotr Wojciechowski.

Prezes TCSiR przyznał, że inwestycja została wymuszona z powodu uzyskania koncesji, dlatego rada miejska zwołała niezwłocznie nadzwyczajną sesję. Dodał jednak, że faktycznie powiększenie bazy było konieczne. Nowy obiekt o wymiarach 10 na sześć stanie naprzeciwko istniejącego.