Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Będą utrudnienia na A1 w Swarożynie
Nasz Tczew

Będą utrudnienia na A1 w Swarożynie

Szykują się utrudnienia w korzystaniu z węzła Swarożyn na autostradzie A1. Zarządca infrastruktury rozpoczyna remont, co będzie wiązało się z komplikacjami. Od 18 września węzeł w Swarożynie będzie nieczynny dla kierowców jadących w kierunku Gdańska.

Od otwarcia pierwszych odcinków AmberOne, czyli autostrady A1, minęło juz 16 lat, i co za tym idzie w tym czasie niektóre elementy infrastruktury uległy naturalnemu zużyciu. W związku z tym zarządca A1, czyli Gdańsk Transport Company, uznał, że konieczne jest przeprowadzanie prac remontowych nawierzchni. W 2022 roku wymieniono warstwę ścieralną na ponad 16 kilometrach nawierzchni oraz wykonano niezbędny remont konstrukcji drogi. W tym roku kontynuowane są prace związane z remontem nawierzchni: zaplanowano je na odcinkach o łącznej długości ponad 13 kilometrów.

Bieżące informacje o terminach i miejscach prowadzenia prac można znaleźć w mediach społecznościowych, na stronie internetowej, a także w mobilnej aplikacji AmberOne. W trakcie prowadzenia prac remontowych wymagana będzie od kierowców wzmożona koncentracja i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi minister infrastruktury wydał polecenie, aby pojazdy kategorii 1 i 1a były zwolnione z opłat na autostradzie A1 od 4 września do 31 grudnia. Mowa o motocyklach, samochodach osobowych i dostawczych do 3,5t bez podwójnych kół o dwóch osiach bez przyczepy. W przypadku pozostałych pojazdów opłaty za przejazd odcinkiem remontowanym pozostają bez zmian.