Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Budują nowy park przy wysychającym stawie
Nasz Tczew

Budują nowy park przy wysychającym stawie

Na Bajkowym-Piotrowie trwają prace na nowym terenie rekreacyjnym. Tuż obok dawnego dworku powstaje nowy park, składający się m.in. z alejek spacerowych czy urządzeń zabawowych dla dzieci. Przy okazji spytaliśmy władze miasta, czy można zatrzymać proces wysychania pobliskiego stawu.

Tczewianie już mogą obserwować, jak powstaje nowy teren wypoczynkowo-rekreacyjny, czyli Park Piotrowo. W ramach inwestycji planowane są m.in. nasadzenia zieleni wysokiej, średniej i niskiej, w tym drzew, krzewów, traw ozdobnych oraz bylin. Teren zostanie wzbogacony słupami oświetleniowymi z oprawami parkowymi.

W ostatnich tygodniach mieszkańcy osiedla Bajkowego-Piotrowa zauważyli, że mały staw sąsiadujący z nowym parkiem zaczął wysychać. W porównaniu z poprzednimi latami poziom wody wyraźnie się obniżył. Władze miasta wiedzą o tym problemie i będą starać się temu zaradzić.

Dodajmy, że na przełomie października i listopada odbędzie się przetarg na sprzedaż sąsiadującego z parkiem dworku Piotrowo. Cena wywoławcza to 2 mln zł. Przyszły właściciel będzie mógł w tym budynku prowadzić nieuciążliwe usługi jak np. browar.