Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Będzie nowa sygnalizacja w centrum Tczewa
Nasz Tczew

Będzie nowa sygnalizacja w centrum Tczewa

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Grunwaldzkiej i Sobieskiego zostanie zamontowana nowa, akomodacyjna sygnalizacja świetlna. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po zamontowaniu nowej sygnalizacji światła będą dopasowywały się do natężenia ruchu na ulicy.

Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na przebudowę sygnalizacji świetlnej na ważnym skrzyżowaniu w centrum Tczewa. Mowa o zbiegu ulic Wojska Polskiego, Grunwaldzkiej i Sobieskiego. To trudne skrzyżowanie, na którym mimo obecności sygnalizacji dochodziło do stłuczek. Nowa, akomodacyjna sygnalizacja świetlna ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom jak i pieszym.

Do przetargu zgłosiła się jedynie firma z Żukowa. Miasto na ten cel początkowo zabezpieczyło 360 tys. zł, jednak podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Tczewie radni zgodzili się na korektę budżetu. Dzięki temu przetarg zakończył się wyłonieniem wykonawcy, który za ok. 450 tys. zł wykona zadanie w ciągu 90 dni od dnia podpisania umowy. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki wyjaśnił, na czym konkretnie polega różnica między tradycyjną sygnalizacją świetlną, a akomodacyjną.