Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

HOD dla Ewy
Nasz Tczew

Harcerska Orkiestra Dęta zagrała dla Ewy

W minioną niedzielę na scenie w parku za Centrum Kultury i Sztuki wystąpiła Harcerska Orkiestra Dęta. Podczas koncertu liczną widownię proszono o wspieranie dziesięcioletniej tczewianki Ewy Ziółkowskiej, która walczy o życie z nowotworem.

Występ zaplanowano w plenerze, więc ważnym elementem wydarzenia była pogoda. Dopisała – niedzielne popołudnie było słoneczne. Tradycyjnie harcerska Orkiestra Dęta pod batutą Magdaleny Kubickiej-Netki przyciągnęła na koncert tłumy słuchaczy.

Przybyli chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dziesięcioletniej Ewy Ziółkowskiej. Mała tczewianka walczy o życie z nowotworem. Rodzice dziewczynki nie są w stanie sfinansować kosztów dodatkowych badań i leczenia, dlatego Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” zorganizowała zbiórkę poprzez internet. Zbiórki charytatywne przeprowadzane są również na różnego rodzaju imprezach w naszym mieście. harcerska orkiestra nie po raz pierwszy bez wahania dołączyła do charytatywnej akcji.

Do tego występu orkiestra przygotowywała się intensywnie, także w wakacje, między innymi na obozie w Olpuchu. Blisko sześćdziesięcio-osobowy zespół uraczył widownię głównie wielkimi przebojami muzyki filmowej, ale nie zabrakło orkiestrowej klasyki i aranżacji wielkich przebojów popowych.

Widzowie słuchali i oklaskiwali utwory wykonywane przez orkiestrę od wielu już lat, ale mieli też okazję poznać po raz pierwszy prezentowane tczewianom trzy premiery. Blisko półtoragodzinny występ okraszony był dwoma bisami i zakończony owacja na stojąco.