Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Będzie nowy parkingach przy cmentarzu
Nasz Tczew

Będzie nowy parkingach przy cmentarzu

W przyszłym roku miasto zamierza wybudować trzy parkingi: obiecany wiele lat temu przy ul. księdza Ściegiennego, przy Urzędzie Miejskim oraz w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Prezydent zapowiada, że nowe parkingi nie będę miały tradycyjnej nawierzchni betonowej, a ekologiczną, czyli przepuszczalną.

Podczas zdalnej debaty budżetowej wiceprezydent Adam Burczyk poinformował mieszkańców o planie budowy trzech nowych parkingów w nadchodzącym roku. O tym zlokalizowanym na Starym Mieście przy ul. księdza Ściegiennego informowaliśmy w poprzednich wydaniach Naszego Tczewa. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki wyjaśnił, jak będzie wyglądać przebudowany parking przy cmentarzu komunalnym.

Gruntowanie przebudowany zostanie również parking za Urzędem Miejskim. Przypomnijmy, że w minionych latach właściciel sąsiadującej posesji uważał, że projekt budowlany jest niezgodny z prawem. Prezydent poinformował, że po kilku latach inwestycja otrzymała zielone światło.

Dodajmy, że w planach na kolejne lata jest również budowa parkingu na osiedlu Garnuszewskiego za nową siedzibą Sądu Rejonowego.