Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Lubiszewo bieg
Nasz Tczew Sport

Bieg Masters w lubiszewskim lesie

W lesie koło Lubiszewa i nad tamtejszym jeziorem Powiatowe Centrum Sportu wraz z partnerami zorganizowało Ogólnopolskie Zawody Masters w Biegach Przełajowych. W biegu na dziesięć kilometrów wzięło udział ponad 200 osób.

Uczestnicy tego wydarzenia przyjechali na teren gminy Tczew z całego kraju. W ubiegłym roku o tej porze PCS zorganizował tu Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych. Słowa Mistrzostwa Polski zamieniono na ogólnopolskie zawody, ale wysoki poziom organizacyjny i przyjazny klimat imprezy pozostał. Trasa wiodaca lesnymi drogami to pięciokilometrowa wymagajaca pętla, którą uczestnicy pokonywali dwa razy. Do biegu zapisało się 220 osób, zgodnie z regulaminem masters liczących co najmniej 30 lat. Pakiety startowe na miejscu odebrało 208 osób. Patronami wydarzenia byli lokalni włodarze starosta Mirosław Augustyn, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i pełniący rolę gospodarza wójt Krzysztof Augustyniak, a także prezes PZLA Masters Wacław Krankowski. Motorem napędowym imprezy był tczewski biegacz multimedalista Zygfryd Liban, który odniósł zresztą kolejny triumf wygrywajac kategorie wiekową do 79 lat. Organizatorzy wyodrębnili aż 24 kategorie ze względu na wiek i płeć.

Linię mety jako pierwszy minął starogardzianin Mateusz Niemczyk, drugi był Grzegorz Kujawski z Pucka a trzeci szprudowianin Sebastian Szymański. Zwycięzca pokonał trasę w 31 minut i 59 sekund.
Klasyfikację generalną kobiet wygrała Małgorzata Tuwalska z Gdańska, a podium uzupełniły Kamila Grzonka ze Zblewa i Katarzyna Merda z Miastka.

Uczestnikom spodobała się okolica, na poziom zadowolenia wpłynął także bogaty pakiet startowy, najlepsi w poszczególnych kategoriach cieszyli się również z nagród, które wręczali patroni imprezy. nad całością tradycyjnie czuwał dyrektor PCS Tomasz Tobiański, który za pośrednictwem telewizji tetka dziękuje za współpracę wszystkim partnerom, wolontariuszom, dzięki którym oznakowano i zabezpieczono trasę i przygotowano dla startujących wiele atrakcji