Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

odważny Rybka
Nasz Tczew

Prezydent docenił obywatelską postawę tczewianina

Mieszkaniec Tczewa Rafał Rybka wykazał się odwagą i determinacją w akcji zatrzymania pijanego kierowcy, który prowadził auto głównymi ulicami naszego mając blisko trzy i pół promila alkoholu we krwi. Obywatelską postawę docenił prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu około godziny 21.00. Rafał Rybka jechał wraz z rodziną ulicą bałdowską przez centrum miasta w kierunku ulicy Wojska Polskiego

Rafał Rybka podjął ryzykowną i impulsywna decyzję zajeżdżając pijanemu kierowcy drogę, w swoim aucie miał żonę i roczną córkę. Intuicja co do niebezpieczeństwa go nie myliła. Kierowca golfa – 27 letni obywatel Ukrainy – jak się okazało miał trzy i pół promila alkoholu we krwi. Obok niego siedziała w aucie jego partnerka.

Rafał Rybka po pięciu latach pobytu w Anglii powrócił do rodzinnego Tczewa. Niedawno pracował jako kierowca ciężarówki, więc zasady bezpieczeństwa na drodze uwaza za niezwykle ważne. Prezydent postanowił docenić taka postawe obywatelska zapraszajac do siebie odważnego tczewianina i przedstawicieli lokalnych mediów. Wręczył mu okolicznościowy dyplom, nagrodę a dla córki Rafała – Igi – przekazał tczewską wyprawkę.