Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

kajzer kosiniak
Nasz Tczew

Koalicja Polska wspiera PRO Obywatel

Koalicja Polska, której liderem jest prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem o nazwie Pomorski Ruch Obywatelski. Założycielem tego lokalnego stowarzyszenia jest radny powiatu Tomasz Kajzer.


To zaskakujące, że lider opozycyjnej koalicji w sejmie, prezes jednego z ważniejszych politycznych ugrupowań, partii z bogatą tradycją przyjechał do Tczewa, by tu podpisać umowę o współpracy z niedawno utworzonym lokalnym stowarzyszeniem. Na konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz tłumaczył dlaczego takie działanie uznaje za słuszne i ważne.

Umowę o współpracy programowej ze strony Koalicji Polskiej obok Kosiniaka-Kamysza podpisał poseł Marek Biernacki, przedstawiciel Unii Europejskich Demokratów, który jako minister sprawiedliwości był orędownikiem budowy sądu rejonowego w Tczewie. Umowę o współpracy programowej z Pomorskim Ruchem Obywatelskim podpisał również szef struktury powiatu tczewskiego PSL, zarazem wicestarosta tczewski, Andrzej Flisik.
Tomasza Kajzera, lidera PRO Obywatel zapytaliśmy, skąd pomysł współpracy lokalnego stowarzyszenia z ogólnopolskim ugrupowaniem, mającym swoich przedstawicieli w sejmie.

Po podpisaniu umowy o współpracy przedstawiciele Koalicji Polskiej i PRO Obywatela na placu przed wejściem na dworzec PKP rozdawali mieszkańcom karty pocztowe promujące Tczew i akcję charytatywną na rzecz chorującej na białaczkę młodej mieszkanki gminy Pszczółki.