Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Blisko 28 milionów od rządu dla samorządów
Nasz Tczew

Blisko 28 milionów od rządu dla samorządów

Wszystkie samorządy z obszaru powiatu tczewskiego otrzymały łącznie niemal 28 milionów złotych rządowego wsparcia w kryzysie, który został wywołany przez inflację i wysokie ceny energii. Środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, w tym na poprawę efektywności energetycznej.

Pochodzący z Tczewa poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński zorganizował w Starostwie Powiatowym konferencję, podczas której przekazał samorządowcom symboliczne czeki w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego. Środki na walkę z kryzysem otrzymał powiat tczewski oraz wszystkie gminy. W całej Polsce na ten cel przeznaczono niemal 14 mld zł, w województwie pomorskim ponad 750 mln, a na obszarze powiatu tczewskiego niemal 28 milionów.

Powiat Tczewski otrzymał symboliczny czek na ponad 6 mln zł, miasto Tczew na ponad 7 milionów, a gmina wiejska Tczew oraz Pelplin, Gniew, gmina Subkowy i Morzeszczyn po niecałe 3 miliony. Poseł dodał, że co prawda powiat i miasto Tczew otrzymały największe kwoty, ale biorąc pod uwagę proporcje, kwoty te nie są duże w porównaniu z mniejszymi gminami. Jest to spowodowane polityką rządu.

Gospodarz spotkania, czyli wicestarosta, cieszy się z dodatkowych środków. Poseł Smoliński zapowiada, że to nie koniec rządowego wsparcia dla samorządów.