Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Czy przy ulicy Bałdowskiej zostaną zbudowane bloki w ramach Mieszkania Plus?
Nasz Tczew

Mieszkania Plus przy Bałdowskiej?

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość o powierzchni osiemnastu hektarów leżąca przy ulicy Bałdowskiej – zarządzana przez Krajowy Zasób Nieruchomości – przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne. Czy na tym terenie powstaną bloki w ramach Mieszkania Plus?

Zasób mieszkaniowy w Tczewie jest już na wyczerpaniu, dlatego też coraz częściej mówi się o zagospodarowaniu terenów leżących przy ulicy Bałdowskiej, gdzie miałyby powstać bloki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Działki o łącznej powierzchni około osiemnastu hektarów, będące obecnie w Krajowym Zasobie Nieruchomości – siedem lat temu miasto przekazało Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, otrzymując w zamian teren po byłej jednostce wojskowej. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przy ul. Bałdowskiej przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne.

Program Mieszkanie Plus realizowany jest w ścisłym partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego i spółkami Skarbu Państwa, a także inwestorami prywatnymi, towarzystwami budownictwa społecznego i innymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju rynku atrakcyjnych cenowo mieszkań. Finansowanie inwestycji odbywa się z wykorzystaniem funduszy Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czy w przyszłym roku jest możliwość rozpoczęcia prac budowlanych przy ulicy Bałdowskiej? To byłby duży optymizm – odpowiedział prezydent Tczewa.