Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ciąg pieszo-rowerowy już gotowy
Nasz Tczew

Ciąg pieszo-rowerowy już gotowy

Zakończyła się budowa kilometrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al. Solidarności po stronie osiedla Garnuszewskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za tę inwestycję, już zapowiada kontynuację zadania w kierunku południowym.

Chodnik po wschodniej stronie al. Solidarności powstał za ekranem dźwiękochłonnym w latach 90-tych i od tego momentu nie był remontowany. Od kilku lat mieszkańcy poprzez radnego Macieja Skiberowskiego upominali się o odświeżenie chodnika na odcinku od skrzyżowania z ul. Gdańską aż do stacji benzynowej przy placu Jana Pawła II. Prośby poskutkowały.

Inwestycję chwali tczewski oficer rowerowy, który koordynuje prace nad realizowaniem siatki ścieżek rowerowych na terenie Tczewa. Z uwagi na fakt, że za ekranem dźwiękochłonnym nie było zbyt dużo miejsca, GDDKiA zbudowała wspólny ciąg pieszo-rowerowy zamiast osobnego chodnika i ścieżki rowerowej. Grzegorz Pawlikowski przypomina, kto ma pierwszeństwo na takim ciągu.

To nie koniec dobrych informacji dla rowerzystów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie ścieżki rowerowej o długości 820 metrów na odcinku od placu Jana Pawła II w kierunku południowym, aż do skrzyżowania al. Solidarności z ul. Kazimierza Wielkiego. Przyszła ścieżka będzie biegła wzdłuż zachodniej granicy dawnej jednostki wojskowej.