Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

basen Ład
Nasz Tczew

Polski Ład szansą na budowę basenu?

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się jakie wnioski o dofinansowanie z programu Polski Ład zostały zaakceptowane. Największą inwestycją miasta Tczew w najbliższych latach ma być budowa nowego basenu. Czy w kolejnej turze naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu tczewski samorząd zgłosi właśnie to zadanie?

Przypomnijmy, że każdy samorząd mógł złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu trzech inwestycji. Miały to być zadania zgłoszone według gradacji od najdroższego do mniej kosztownych. Gmina miejska Tczew ma otrzymać dofinansowanie na dwie mniej kosztowne inwestycje.

Szkoła Podstawowa numer 1 czeka od wielu lat na wybudowanie infrastruktury sportowej – hali z prawdziwego zdarzenia, boiska, bieżni. Miasto ma projekt wraz z pozwoleniem na budowę całej przestrzeni wokół szkoły z elementami nie tylko sportowymi, także z parkingiem, miejscami aktywności dla młodszych dzieci. Ta inwestycja nie otrzymała dofinansowania z Polskiego Ładu. Początkowo miało to być zadanie nie przekraczające kosztu 15 milionów złotych. Dziś wiadomo, że musi być to kwota wyższa.

Prezydent Pobłocki potwierdził, że w kolejnej turze dofinansowania inwestycji strategicznych w ramach Polskiego Ładu ponownie pojawi się wniosek z budową otoczenia jedynki. Tymczasem jeden z widzów TeTki zapytał, czemu miasto nie złoży wniosku o wsparcie finansowe budowy basenu z elementami aquaparku. Na pytanie to odpowiadał wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk.