Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

COVID-19 atakuje nie tylko seniorów
Nasz Tczew

COVID-19 atakuje nie tylko seniorów

Łukasz Kowalski, sołtys Bałdowa oraz asystent społeczny posła Kazimierza Smolińskiego, apeluje do mieszkańców o ostrożność i stosowanie się do obostrzeń związanych z koronawirusem. Jak podkreśla, sam przekonał się na sobie, jak niebezpieczna jest choroba COVID-19, która może mieć ciężki przebieg nie tylko u seniorów, ale także u osób młodszych. W przypadku sołtysa podczas kuracji domowej niezbędne było podłączenie do tlenu.

Sytuacja w powiecie tczewskim w minionym tygodniu była lepsza niż w poprzednich. W ciągu ostatnich siedmiu dni sanepid wykrył 369 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w naszym powiecie, czyli o ponad sto mniej niż w poprzednim. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 62 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało ponad 3800 osób. Podobnie jak w poprzednim tygodniu, także i tym razem nie znamy liczby ozdrowieńców, ponieważ Główny Inspektor Sanitarny zakazał wojewódzkim sanepidom publikacji takich danych.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 13 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2, przy czym tylko w sobotę było ich aż 6. Nie znamy wieku ani płci zmarłych osób, ponieważ również i te dane sanepid przestał publikować. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarły 52 osoby, a w województwie pomorskim 1099.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 125 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolnych jest 38. Z kolei na ponad 1850 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest niemal 800.