Pogoń futsal awans
Nasz Tczew Sport

Czternaście goli Pogoni i radość z awansu

To było zakończenie rozgrywek pierwszej ligi futsalu kobiet z przytupem. W ostatnim meczu zwycięzca tych rozgrywek Pogoń Dekpol Tczew zdeklasowała Włókniarza Białystok, wygrywając aż 14:1. Po spotkaniu tczewskie piłkarki z kibicami cieszyły się z awansu do futsalowej ekstraklasy.

W przedostatniej kolejce Pogoń zapewniła sobie awans do ekstraligi futsalu wygrywając na wyjeździe ze Zdrowiem Garwolin 9:2. W ostatnim meczu rozgrywek północnej grupy 1 ligi futsalu tczewski zespół podejmował trzecią drużynę w tabeli Włókniarza Białystok. O ostatnim meczu i rozgrywkach rozmawialiśmy z Angeliką Kwiatkowską i trenerem Mateuszem Sroką.

Ekipa Mateusza Sroki była faworytem, ale kibice liczyli chyba na więcej emocji. Tczewianki totalnie dominowały w hali Powiatowego Centrum Sportu. Już po kwadransie gry było 6:1, chwilę później po raz trzeci w tym meczu do siatki trafiła Julia Jędrzejewska ustalając wynik pierwszej połowy na 7:1. Piłkarki Włókniarza rzadko stwarzały zagrożenie pod bramką Natalii Niemaszyk, chociaż ta kilka razy i tak zdołała popisać się udanymi interwencjami.

W drugiej połowie Pogoń strzeliła tyle samo bramek, co w pierwszej. Zaczęła Agnieszka Rembalska, wykorzystując podanie z rzutu wolnego Weroniki Dziadzio. Kapitan Pogoni podobnie jak Jędrzejewska ustrzeliła w tym meczu hat-tricka. Następnie Katarzyna Nowak w odstępie 4 minut zdobyła dwa gole, tyle samo strzeliła w meczu Magdalena Sobal i Joanna Ścisłowska, po golu zdobyły Angelika Kwiatkowska i Julia Sitarz, która zakończyła ten strzelecki festiwal.