Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

stoczniowców koniec
Nasz Tczew

Kończą przebudowę ulicy Stoczniowców

Drugi etap przebudowy ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica dobiega końca. W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie masy bitumicznej. Inwestycja kosztowała blisko 4 miliony złotych i została dofinansowana z programu rządowego Polski Ład.

Pod względem stanu technicznego ulica Stoczniowców była jedną z najgorszych dróg w naszym mieście. Mieszkańcy tej ulicy doczekali się kompleksowej przebudowy wraz z utworzeniem kanalizacji przeciwdeszczowej, jakiej tu nie było. W ubiegłym roku władze miasta zdecydowały o remoncie odcinka od ulicy Okrętowej do skrzyżowania z ulicą Pionierów. Właśnie kończy się drugi i ostatni etap przebudowy tej drogi – odcinek do skrzyżowania z ulicą Robotniczą. O inwestycji mówił kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.

Prawdopodobnie procedury odbiorowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Pierwszy etap inwestycji realizowany w 2021 roku, czyli przebudowa 400-metrowego odcinka ulicy, kosztował blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Drugi etap, czyli modernizacja około 480 metrów tej drogi kosztował 4 miliony, z czego dofinansowanie z programu rządowego Polski ład wyniosło milion złotych.