Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

meteor
Nasz Tczew

Czy problemy Meteora minęły

Sprawdzamy czy problemy spółki Meteor zostały już rozwiązane?

Czy problem wypadających kursów autobusów miejskich został już rozwiązany? Sprawdzamy to bezpośrednio w Zakładzie Usług Komunalnych. Na prośbę naszego widza wyjaśniamy również sprawę naliczania kar umownych za niezrealizowane kursy.

Kilka tygodni temu zaniepokojeni tczewianie zgłaszali nam konkretne przypadki autobusów spółki Meteor, które nie wyjechały na ulicę. Przedstawiciele przewoźnika przyznali, że powodem były problemy kadrowe. Spółka twierdzi, że sytuacja została już opanowana. Czy potwierdza to Zakład Usług Komunalnych, który monitoruje kursy tczewskich autobusów?

Za każdy niezrealizowany lub źle wykonany kurs ZUK nalicza kary umowne. W ciągu całego ubiegłego roku Meteor nie zrealizował dwustu osiemnastu kursów. Kilkanaście dni temu Przemysław Boleski poinformował nas, że jeden niezrealizowany kurs generuje karę dla przewoźnika wynoszącą od 300 do 500 zł. Nasz widz słusznie zauważył, że gdy pomnożymy liczbę 218 i 300, wychodzi około 65 tys. złotych, podczas gdy ZUK nałożył za ubiegły rok kary w wysokości ok. 7 tys. zł. Wynika to z tego, że kara od 300 do 500 zł dotyczy najdłuższych tras. W przypadku krótszych są one znacznie niższe.