Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Czy szczepionek wystarczy dla medyków
Nasz Tczew

Czy szczepionek wystarczy dla medyków?

W tym tygodniu w Szpitalach Tczewskich ma ruszyć druga faza szczepień personelu medycznego, który w minionych tygodniach przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Łącznie do tej pory placówka zaszczepiła ponad 1400 osób. Nowa porcja szczepionek dotąd nie dotarła do Szpitali Tczewskich. Prezes placówki ma nadzieję, że lada moment je otrzyma. Jeśli tak się nie stanie, część medyków musiałaby być zaszczepiona pierwszą dawką ponownie.

Dodajmy, że w poniedziałek w całej Polsce ruszyły szczepienia osób powyżej 80 roku życia. W Tczewie odbywają się one w sześciu placówkach medycznych. Tczewski ratusz oferuje bezpłatny transport osobom niepełnosprawnym i seniorom.

Powiedzmy również o najnowszych statystykach związanych z epidemią. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 174 nowe przypadki zachorowań na COVID-19, czyli mniej niż w tygodniach poprzednich. W województwie pomorskim dotąd wykryto niemal 100 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało ponad 5,5 tysiąca osób.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano aż 18 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 137 osób, a w województwie pomorskim ponad 2 tysiące.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 133 respiratory znajdujące się na Pomorzu, wolnych jest 44. Z kolei na ponad 1700 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest około 700.