Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Debatowali o solidarności terytorialnej
Nasz Tczew

Debatowali o solidarności terytorialnej

W weekend w Tczewie odbyła się konferencja pod tytułem „Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne”, będąca częścią projektu „Solidarni w rozwoju”. W spotkaniu wzięła udział m.in. prezydent Gdańska i były wicepremier prof. Jerzy Hausner.

Głównymi organizatorami wydarzenia była Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie i Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew wraz z Miejską Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury i Sztuki, w którym odbyła się konferencja. Spotkanie rozpoczął wiceprezydent Tczewa oraz prezydent Gdańska. Jeden z wykładów poprowadził wybitny socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, który zwrócił uwagę na nierówności pomiędzy szeroko pojętymi centrami, a prowincjami.

Wydarzenie było okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska mogły poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie. Jednym z panelistów był profesor Jerzy Hausner, były wicepremier w rządzie Leszka Millera i Marka Belki. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło tczewskiego akcentu.

Cykl wydarzeń „Solidarni w rozwoju” jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego organizowany jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce – Open Eyes Economy Summit.