Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

domy tymczasowe
Nasz Tczew

Domy tymczasowe ratunkiem dla piesków

Naszymi gośćmi były wolontariuszki fundacji Judyta, która zajmuje się adopcjami psów, będących w trudnej sytuacji. Działalność fundacji polega najpierw na ratowaniu zwierząt dzięki sieci domów tymczasowych, a efektem docelowym jest adopcja.

Do naszej redakcji przyjechały wolontariuszki z pomorskiego oddziału fundacji Judyta Paulina Matczuk i Kinga Sikora. Opowiadały w Radiu Tczew w jaki sposób działa fundacja, której główna siedziba znajduje się na w centralnej Polsce, ale ma oddziały w całym kraju, domy tymczasowe są w trójmieście, Starogardzie, ale nie ma takiego w Tczewie.

Dom tymczasowy to miejsce, w którym pies nierzadko po przejściach, może znaleźć spokój i zapoznać się z życiem rodzinnym. Sama inicjatywa polega na przekazaniu pod opiekę psa danej osobie, która wyraziła na to zgodę. Tym samym, dom tymczasowy otrzymuje całe niezbędne wsparcie od Fundacji dla Szczeniąt Judyta – to między innymi zapas karmy, smycz, legowiska, zabawki, wsparcie behawiorysty oraz pełną opiekę weterynaryjną.

Żeby założyć dom tymczasowy, wystarczy zadzwonić do Kingi, pod numer telefonu 535 822 299 i powiedzieć o tym, że chcemy spróbować pomóc. Jest też druga opcja, czyli wypełnienie ankiety: https://bit.ly/ankieta_domy_tymczasowe