Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Duda w Starogardzie, Trzaskowski w Tczewie
Nasz Tczew

Duda w Starogardzie, Trzaskowski w Tczewie

Kandydaci na prezydenta, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, mają niecałe dwa tygodnie na przekonanie wyborców do swoich programów przed drugą turą. Pierwszym przystankiem obu polityków było Kociewie. Rafał Trzaskowski odwiedził Tczew, gdzie dużo uwagi poświęcił Mostowi Tczewskiemu. Z kolei prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego. W czasie przemówienia nie wspomniał o Tczewie, mimo że liczyli na to organizatorzy akcji #MostTczewskiJakWesterplatte.

Kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, czyli prezydent Andrzej Duda, w poniedziałek spotkał się z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego na staromiejskim rynku. Na wiecu był obecny między innymi minister Marcin Horała, minister Jarosław Sellin, posłowie i wojewoda pomorski. Podczas przemówienia prezydent zapewnił, że bardzo ważną kwestią dla Polski jest realizacja inwestycji. Prezydent zapewnił, że wspiera również inwestycje lokalne.

Na wiecu byli obecni nie tylko mieszkańcy Starogardu, ale i Tczewa: m.in. samorządowcy oraz społecznicy związani z akcją #MostTczewskiJakWesterplatte. Mimo to prezydent nie wspomniał podczas przemówienia o Tczewie i o swojej obietnicy sprzed pięciu lat związanej z Mostem Tczewskim. Pod koniec przemowy Andrzej Duda poprosił mieszkańców Kociewia o wsparcie.

We wtorek rano z mieszkańcami Tczewa spotkał się kandydat Koalicji Obywatelskiej, czyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na spotkaniu pojawili się pomorscy posłowie, senatorowie, marszałek województwa pomorskiego, prezydenci Gdańska oraz Sopotu. Nie zabrakło starosty tczewskiego i prezydenta Tczewa. Mirosław Pobłocki wprost udzielił poparcia kandydatowi KO.

Rafał Trzaskowski nawiązał do niespełnionej obietnicy Andrzeja Dudy, który w 2015 r. zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to Most Tczewski zostanie przejęty przez Skarb Państwa. Społecznicy zajmujący się mostem przekazali kandydatowi książkę o historii tego zabytku. Rafał Trzaskowski zapewnił, że jeśli zostałby prezydentem, to podpisałby specustawę na temat Mostu Tczewskiego, niezależnie od tego czy złożyłaby ją Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość.

Tczewscy działacze PiS przekazali nam, że wizyta prezydenta Dudy w Tczewie jest mało prawdopodobna. Społecznicy liczą na to, że rząd przedstawi konkretne rozwiązanie na temat Mostu Tczewskiego w ciągu najbliższych dwóch tygodni. II tura wyborów odbędzie się 12 lipca.